O firmie

Zlokalizowane w południowo-zachodniej części Francji  niedaleko Tuluzy przedsiębiorstwo ANNIC S.A.S., lepiej znane jako MTS More Than Safety, założone zostało w 1955 roku i jest dzisiaj jednym z największych producentów obuwia bezpiecznego. Produkuje corocznie ok 1.4 mln par obuwia „Made in France”, a to dzięki ponad 60-letniemu doświadczeniu i wysoce zautomatyzowanej linii produkcyjnej przygotowanej z myślą o marce MTS.

W zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

MTS w celu zredukowania wpływu swojej przemysłowej aktywności na środowisko naturalne, od dawna swoją działalność prowadzi w oparciu o normy NF EN ISO 9001:2000

oraz EN ISO 14000:2004 .

Innowacyjność

MTS jest postrzegany jako prekursor wielu znanych i obecnie ogólnie przyjętych przez rynek rozwiązań technologicznych w produkcji obuwia, takich jak chociażby:

– łączenie podeszwy z cholewką obuwia za pomocą wtrysku pod wysokim ciśnieniem (200 bar) przy użyciu poliuretanu o podwójnej gęstości (PU/PU)

– użycie szerokiego podnoska kompozytowego wyposażonego w elastyczny pasek z TPU bezpośrednio wtryśnięty w podnosek (w 200 roku)

-wprowadzenie sportowych modeli obuwia obuwia, spełniającego jednocześnie normę obuwia bezpiecznego, nawiązania sportowego stylu widoczne po dziś dzień w aktualnej ofercie obuwia MTS.

Własne zaplecze projektowe

Aby sprostać obecnym trendom, a jednocześnie kreaować nowe rozwiązania na rynku obuwia MTS stworzył własne biuro projektowe, które pracuje nad tym, aby w najmniejszych detalach jak najlepiej połączyć technologię , komfort oraz atrakcyjny wygląd swoich produktów. Dzięki temu nasi Klienci mogą być pewni, że wszelkie rozwiązania projektowe w MTS to efekt przemyślanych pod kątem ergonomii i wygody decyzji i pracy doświadczonych specjalistów tej branży. Dodatkowo rozbudowany proces testowania komponentów w laboratorium i końcowego produktu”w terenie” przed wprowadzeniem na rynek daje gwarancję, że żaden najdrobniejszy element obuwia MTS nie jest dziełem przypadku.

Optymalny serwis – mocna strona MTS

Oferta ponad 200 modeli obuwia pozwala dobrać najbardziej odpowiednie rozwiązania na niemal każde stanowisko pracy. Współpracując bardzo ściśle z dystrybutorami na całym świecie (z ponad 50 krajów) MTS gwarantuje najwyższy poziom dostępności swoich produktów.

Firma ARIS – wyłączny dystrybutor obuwia MTS w Polsce – gwarantuje permanentny stan magazynowy ok 20.000 par obuwia w mixie prawie 40 modeli, w pełnej rozmiarówce, jak również regularne dostawy z Francji co 2-3 tygodnie. Dzięki temu naszych klientów nie dotyczą problemy związane z utrzymywaniem własnego zaplecza magazynowego czy długotrwałym oczekiwaniem na dostawę obuwia dla pracowników.